Fenyegető kinézetű drónhajó bukkant fel a szevasztopoli orosz bázis szomszédságában
Haditengerészeti szakértők ukrán robbanócsónakra gyanakodnak. Ha igaz a sejtés, az oroszok a legnagyobb Fekete-tengeri bázisukon sem érezhetik magukat biztonságban.
Haditengerészeti szakértők ukrán robbanócsónakra gyanakodnak. Ha igaz a sejtés, az oroszok a legnagyobb Fekete-tengeri bázisukon sem érezhetik magukat biztonságban.
Kijev szerint Herszonban házkutatások zajlanak, a luhanszki régióban található Sztarobelszk városában a szakadárok hatóságai megtiltották a helyi lakosoknak, hogy a következő napokban elhagyják a várost.
Egy, a Telegramon terjedő videóban a mozgósításban részt vevő férfiak várják, hogy elinduljanak a háborúba. A jelenet csendben zajlik, csak egy, az apjától búcsúzó gyerek sírása hallatszik a háttérben.
Az ellenzék a választások után azt a tanulságot szűrte le, hogy hiba volt „putyinozni”, miközben a kormány egész politikáját a háborúra építi, az általa is megszavazott büntetőintézkedések ellen harcol. Nincs ma fontosabb ügy, mint az orosz téma, a kormány még nemzeti konzultációt is indít az energiaszankciókról. Mindeközben éppen a legfontosabb kérdésekre nincsenek válaszaink.
A deportálásokon túl az amerikai követ felszólalt a megszállt területeken zajló szűrőműveletek és az eltűnések kivizsgálására is.
A közép-ázsiai ország egyik potenciális célpontja lehet annak az új orosz törvénynek, amely egy év katonai szolgálatért cserébe állampolgárságot kínál a külföldieknek.
A Burgonyaszövetség egyáltalán nem optimista.
Máshol egyenesen sorozás és mozgósítás elleni védelmet kínálnak.
A Camryt és a RAV4-et építő Toyota szentpétervári üzemben lassan fél éve nem készültek autók, és a döntés szerint többé már nem is fognak.
Péntektől keddig tart az az álreferendum, amelyet az Ukrajna orosz megszállás alatt lévő négy régiójában tartanak arról, hogy csatlakozzanak-e Oroszországról a régiók. A szavazás az EPA fotói alapján nem nevezhető titkosnak.
Ezek az ukrajnai háború vasárnapi hírei.